Praktické informace pro rodiče dětí

AKTUALITY

 • Uvolnilo se nám jedno místo každý pátek, takže pokud si chcete vyzkoušet pobyt ve Hvězdičce, nebo v pátky potřebujete hlídání – obraťte se na telefon 604 266 654 nebo mail salandova@orlovna.cz. S ohledem na vytížení pečovatelek pro jistotu předesíláme, že v tuto chvíli se přijímají děti starší tří let. Neřeší se to prý na dny a možná ani měsíce, tak se nebojte ozvat, pokud Vám do třetích narozenin chybí pár týdnů. Stejně tak se můžete přihlásit na nárazovou docházku – viz info níže.

Typy docházky

 • trvalá docházka – rodiče se smluvně zavážou k tomu, že mají zájem o každodenní docházku dítěte do skupiny
 • nárazová docházka – s rodiči je uzavřena smlouva o nárazové docházce. To znamená, že v elektronickém systému rodiče označí dny, ve kterých mají zájem o umístění dítěte do dětské skupiny a stojí zde v jakési pomyslné frontě. Ve chvíli, kdy je odhlášeno dítě z trvalé docházky a uvolní se tak místo ve skupině, je prvnímu ve frontě zasláno upozornění. Pokud rodič na toto upozornění zareaguje tím, že svoje dítě na ten den odhlásí, je zaslána notifikace dalšímu rodiči. Atd.

Čekací listina

 • do čekací listiny zapisujeme zájemce o umístění dětí do dětské skupiny na trvalou i nárazovou docházku, přičemž pořadí na této čekací listině je jedním z kritérií, která zohledňujeme při výběru dětí pro trvalou docházku
 • o zápis na čekací listinu můžete požádat prostřednictvím formulářů na konci stránky – vyplněný elektronický formulář můžete poslat na mail salandova@orlovna.cz, nebo si můžete vytisknout formulář, vyplnit ručně, podepsat a vhodit do naší schránky na Orlovně, nebo předat pečovatelkám ve Hvězdičce.

Žádost o zápis do čekací listiny

Základní dokumenty:

 • Denní provoz 7:00 – 16:00 (případné požadavky na rozšíření budou diskutovány individuálně)
 • Cena platná od 1. 7. 2022: 1350 Kč / měsíc při trvalé docházce, 150 Kč/ den nebo 600 Kč za týden nárazově. Stravování: 50 Kč / oběd; dopolední a odpolední svačinka včetně pitného režimu je již v ceně docházky.
 • Před první návštěvou je potřeba uzavřít smlouvu a doložit A) doklad o „vazbě na trh práce“ (pokud ani jeden z rodičů není zaměstnancem, kontaktujte nás) B) lékařské potvrzení o zdravotním stavu dítěte
 • Co dítě potřebuje s sebou?
  1. Přezůvky,
  2. malý porcelánový hrneček,
  3. oblečení na zahradu/ven,
  4. náhradní oblečení (když se stane „nehoda“),
  5. pyžamo (bude-li dítě po obědě spát) a případně plyšovou hračku na spinkání (je-li dítě zvyklé),
  6. papírové kapesníky,
  7. zubní kartáček s kelímkem a zubní pastu (dle přání rodičů, aby si po jídle čistilo zoubky),
  8. fotku dítěte 5x, malý rozměr (6×6 cm).

  Všechny věci dítěte si, prosíme, podepište.